Donovaly

Donovalkovo

Vstúpte cez bránu do hlavného mesta pre deti Donovalkova, kde sa vaše deti môžu hrať tak, ako kedysi my rodičia v našom detstve. Vstúpte do mestečka, v ktorom vás čaká 23 domčekov zmenšených tak, aby reálne zapadli do detského sveta.

Interaktívny areál pre rodiny na Donovaloch víta všetky deti a ponúka priestor pre deň plný zábavy a tvorivosti. Donovalkovo je taký malý raj pre deti, ale aj rodičov. Tí tu môžu relaxovať popri tom, ako sa ich deti hrajú a šantia. Nemusia neustále prenasledovať svojich malých potomkov a pobehovať popri nich, lebo o zábavu ich ratolestí je na tomto mieste postarané. To je naša filozofia, kvôli ktorej robíme v našom mini mestečku všetko pre to, aby sa tu deti cítili dobre a rodičia ich mohli nechať v pokoji a nerušene vyhrať sa do sýtosti. ( Viac na Donovalkovo.sk )


Fun Aréna

Hľadáte na Donovaloch zábavu pre celú rodinu? V zábavnom parku Fun Aréna Donovaly si to svoje nájdu predovšetkým deti, ale zo skvelých atrakcií si určite vyberiete aj vy dospelí.

Už od roku2008 sa v horskom stredisku Donovaly môžete vyblázniť na bobovej dráhe, na trampolínach alebo sa môžete naučiť niečo nové vo vodnom svete. Čas strávený v prírode tak dostane pridanú hodnotu a na deňu nás bude s úsmevom spomínať každý člen vašej rodiny. ( Viac na Funarena.sk )

Fun Aréna Atrakcie

  • Bobová dráha
  • Lanový park
  • Myšiačikov detský park
  • Trampolíny / Bungee trampolíny
  • Elektrokolobežky

Habakuky

Na známosť sa dáva veľmi dôležitá správa! Všetkých, ktorí chcú zažiť atmosféru slovenských ľudových rozprávok pozývame do netradičnej dedinky, ktorá od r. 2009 víta svojich návštevníkov na Donovaloch.

Tvoria ju domčeky v štýle ľudovo-fantazijnej architektúry, ktorým dominuje Škrupinový zámok s jazierkom, amfiteáter s kapacitou cca 200 osôb či obchodný dom KÚRNIK ŠHOPA SENTER. Okrem spomenutých nájdete v areáli ďalšie čarovné domčeky rôznych tvarov a mien: zakliate Čierne mesto, Hodovňa, Železná hora, Slnečník, domček Proroka Raka …
Návšteva rozprávkovej dediny HABAKUKY na Donovaloch vás vtiahne do originálnej atmosféry slovenských rozprávok. Laktibrada, Popolvár, Zlatá Priadka a ďalší hrdinovia ľudových príbehov sa postarajú o autentický zážitok pre celú rodinu v dedinke, ako vystrihnutej z obalu detských knižiek a predstáv. Už len čakáte, kedy sa spoza Škrupinového zámku vynorí sám rozprávkar Dobšinský so zápisníkom v ruke. Fantázia a hravosť číha na každom rohu. Či už je to originálna rozprávková architektúra, interaktívne divadelné predstavenia, alebo ukážky ľudových remesiel-o program je postarané. ( Viac na Habakuky.eu )