Kúpaliská v okolí

Gothal

Na ceste medzi dedinami Liptovská Osada a Liptovská Lúžna, leží výnimočné miesto zvané Gothal. Stretávajú sa tu všetci nadšenci prírody, športu, turistiky, lyžovania, relaxu, zábavy a kultúry.

Vo Vodnom svete so živou kvetinovou stenou si prídu na svoje malí aj veľkí. Plavcom odporúčame 25-metrový plavecký bazén, ktorý má 6 dráh a príjemnú 28 °C vodu.

Deti sa môžu vyblázniť v detskom bazéne s detským hradom a inými vodnými atrakciami. Pre dokonalý relax a uvoľnenie je Vám k dispozícii relaxačný bazén s masážnymi tryskami a farebným podsvietením.

Rekreačný komplex Gothal ponúka okrem Vodného sveta aj kvalitný wellness so saunami, floatingový bazén s vodou z Mŕtveho mora a relaxačné procedúry.


Lúčky

Súčasťou AQUA-VITAL Parku je vonkajší rekreačný bazén s teplotou vody 28 – 33 stC s rozličnými atrakciami ako sú vzduchové lehátka, protiprúd, vodná čaša, podhladinové osvetlenie, masážne trysky a chrliče vody.

Vonkajší sedací bazén s minerálnou vodou s teplotou 36 – 38 stC ponúka relax a uvoľnenie. K dispozíí je aj vnútorný minerálny bazén s teplotou vody 33 –35 stC.

S bazénmi je priamo spojený vitálny (saunový) svet, ktorý sa svojim interiérom snaží o dosiahnutie harmónie a spolu s modernými technológiami je predpokladom na príjemne uvoľnenie a oddych.


BEŠEŇOVÁ

Vodný park Bešeňová je aquapark s celoročnou prevádzkou. Areál leží na území regiónu Liptov v kúpeľnej dedinke Bešeňová, 12 km od Ružomberka.

Liptov je jedným z najkrajších a turistami najvyhľadávanejších regiónov cestovného ruchu na Slovensku nielen vďaka vynikajúcim prírodným podmienkam, ale aj kultúrno-historickými pamiatkam, zachovanej ľudovej architektuře a podzemným krásam.

Termálne kúpalisko je vybudované na báze horúcich prameňov liečivých vôd, ktoré vyvierajú z hĺbky 1987 metrov (vrt bol vykonaný v roku 1987). Voda sa na povrch dostáva o teplote 62°C. Termálna voda blahodarne pôsobí na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, urologické problémy, má priaznivé kozmetické účinky a vďaka prvku lítium pozitívne pôsobí na psychiku. V Bešeňovej je množstvo bazénov, tobogánov, výriviek, relaxačné a wellness centrum.